Sorry, er gaat iets mis. Probeer de website op een ander apparaat te bezoeken. Meer informatie

Wtp offreren

Met de invoering van de Wtp moet een werkgever veel keuzes maken. Met de Zwitserleven Offertetool en de Zwitserleven Beheertool kunt u uw klant snel inzicht geven. Zo maakt de werkgever eenvoudig de beste beslissing voor de medewerkers.

Meer inzicht met de Zwitserleven Beheertool

Met de Zwitserleven Beheertool maakt u inzichtelijk wat de gevolgen van de Wtp zijn. Met de inzichten uit de beheertool kunt u vervolgens offertes maken in de Zwitserleven Offertetool. De 2 tools vullen elkaar aan.

Een offerte maken in de Zwitserleven Offertetool

In de Zwitserleven Offertetool maakt u een complete Wtp offerte met actuele tarieftabellen. Kies onder ‘producten’ voor de opties Zwitserleven Nu Pensioen of Zwitserleven Exclusief Pensioen. De productkaarten vindt u hier.

Heeft u nog geen toegang tot de Zwitserleven Offertetool? Regel het eenvoudig op de volgende pagina. 

Concrete veranderingen in regelingen

Enkele regelingen hebben met de komst van de Wtp een andere vorm gekregen. Wat er per pensioenregeling verandert, vindt u in onderstaand overzicht.

PensioenZekerheid in de Zwitserleven Offertetool

Bij Zwitserleven Nu Pensioen en Exclusief Pensioen in de Wtp-variant is er geen ZekerheidZwitch, maar PensioenZekerheid. Hiermee heeft de deelnemer de mogelijkheid om vanaf 15 jaar voor AOW-datum een deel van het pensioenkapitaal of premie om te zetten in vast pensioen.

Goed om te weten:

  • Als u de offerte maakt, dan staat PensioenZekerheid altijd op 'Ja' en is deze niet aanpasbaar. Uw Zwitserleven contactpersoon kan de PensioenZekerheid wel uitzetten.
  • Bij verlengingen van een Zwitserleven Exclusief Pensioen pre-Wtp contract naar een Zwitserleven Exclusief Pensioen of Zwitserleven Nu Pensioen Wtp-offerte, wordt de contractkeuze voor de ZekerheidZwitch gebruikt om de keuze voor PensioenZekerheid te vullen. Zwitserleven Nu Pensioen tariefgarantie werkt ook op deze manier.

Veelgestelde vragen op een rij

Wat zijn de belangrijkste verschillen tussen een Wtp-regeling en een pre-Wtp-regeling? 

Niet Wtp-proof

Wtp-proof

Premieovereenkomst

Flexibele premie-overeenkomst of premie-uitkeringsovereenkomst

Premiestaffels gebaseerd op 4%, 3% rekenrente of

Zwitserleven staffel gebaseerd op marktrente

Gelijkblijvende premie (eventueel met

compensatieregeling) of 38r Wet LB

(overgangsrecht)

Diensttijdafhankelijk PP/WzP

Diensttijdonafhankelijk PP/WzP (indien fiscaal nog niet maximaal: mogelijkheid om individueel aan te vullen)

N.v.t.

Uniforme partnerdefinitie + samenlevingsverklaring

WzP met uitbreiding

WzP met vaste eindleeftijd (25 jaar)

Mogelijk uitruil OP/PP bij uitdienst

Vrijwillige voortzetting PP na einde deelname

Optimalisatie, ZekerheidZwitch

PensioenZekerheid

Kan een werkgever onderscheid maken in groepen deelnemers voor de overgang naar Wtp?

Een werkgever kan een nieuwe Wtp-proof regeling starten voor nieuwe deelnemers (pensioenregeling geldt voor alle nieuwe deelnemers vanaf een bepaalde datum).

Let op: door verlaging van de maximum toetredingsleeftijd is er extra aandacht nodig voor de nieuwe regeling met ingang van 1 januari 2024. De nieuwe regeling geldt dan ook voor deelnemers die al in dienst waren, maar door de verlaging op dat moment toetreden tot de pensioenregeling. De deelnemer-definities in de pensioenreglementen zullen hierop aan moeten sluiten.

De werkgever kan dan besluiten de regeling voor bestaande deelnemers pas op een later moment om te zetten. Dit kan tot uiterlijk 1 januari 2028. De pensioenregeling voor nieuwe deelnemers is dan altijd een flatrate (leeftijdsonafhankelijke premie). Daarbij gelden enkele aandachtspunten:

  • Juridisch is er een risico: als de werkgever op een later moment ook voor bestaande deelnemers overgaat op een gelijkblijvende premie, is er mogelijk sprake van een compensatieregeling. Een compensatieregeling in de pensioenregeling geldt ook voor nieuwe deelnemers. Nieuwe deelnemers zijn dan al enige tijd opgenomen in een andere pensioenregeling;
  • Met deze constructie ontstaan er twee overeenkomsten en twee pensioenreglementen, mogelijk met verschillende contractduren en verschillende voorwaarden. Dit vergt meer beheer en zorgt voor extra kosten voor de werkgever, zoals advieskosten.

Bekijk meer vragen en antwoorden

Meer lezen over Wtp bij Zwitser­leven

Verplichte transitiecommunictie

Meer informatie over Verplichte transitiecommunicatie als er niet

Leestijd 2 minuten

Het laatste Wtp-nieuws

Zwitser­leven biedt collectieve pensioen­regelingen die voldoen aan de nieuwe Wet toekomst pensioenen (Wtp). Hierdoor kunnen werkgevers tijdig overstappen naar de Wtp.

Leestijd 6 minuten

Het jaar is bijna voorbij: denkt u aan het verlengen van de uitvoerings­overeenkomst?

Als werkgevers niet op tijd verlengen, lopen ze de kans dat de risico­dekkingen voor overlijden en arbeids­ongeschiktheid vervallen. Voor twijfelaars is er de precontractuele dekking.

Leestijd 2 minuten

Op naar een persoonlijker pensioen

Interview met Edwin van den Oever, directeur Zwitser­leven PPI, over hoe Zwitser­leven inspeelt op de veranderende vraag van de markt.

Leestijd 4 minuten

Transitiecommunicatie Wet toekomst pensioenen komt op gang

Transitiecommunicatie rondom Wet toekomst pensioenen komt opgang. Deelnemers krijgen binnenkort informatie.

Leestijd 2 minuten