Sorry, er gaat iets mis. Probeer de website op een ander apparaat te bezoeken. Meer informatie

Duurzaam beleggen: Uitstekende PRI-score voor ACTIAM
ImageBeleggen, Duurzaam

Duurzaam beleggen: Uitstekende PRI-score voor ACTIAM

ImageLeestijd 2 minuten

Samen met onze vermogensbeheerder ACTIAM zetten we ons elke dag in voor ons duurzame beleggingsbeleid. En met succes! ACTIAM heeft weer hoge ogen gegooid in het onderzoek van Principles for Responsible Investment (PRI). Jaarlijks doet het PRI onderzoek naar de implementatie van het beleggingsbeleid van vermogensbeheerders om daarmee verantwoorde investeringen te stimuleren. ACTIAM behaalde dit jaar op maar liefst alle veertien onderdelen de hoogst haalbare score (A+). Een score om trots op te zijn.

De hoge score bevestigt de toonaangevende positie van ACTIAM op het gebied van duurzaam beleggen. En het helpt om onze gezamenlijke ambitie verder aan te scherpen. Zo kijkt ACTIAM kritisch naar de financiële risico’s van bedrijven door ontwikkelingen zoals klimaatverandering, waterverbruik en grondstoffenschaarste. Voldoen bedrijven en landen niet aan onze beleggingsbeginselen, dan sluit ACTIAM ze uit voor beleggingen. Zo werken we samen aan een mooiere wereld, die ook op de pensioendatum nog mooi is.

Over PRI

De PRI is ’s werelds grootste pleitbezorger van verantwoord en duurzaam beleggen. De PRI geeft inzicht in de investeringsimplicaties van criteria op het gebied van milieu, maatschappij en goed ondernemerschap. Het ondersteunt het internationale netwerk van ondertekenaars bij het integreren van deze criteria in hun beleggingsbeslissingen en als onderdeel van actief eigenaarschap. De PRI is geheel onafhankelijk en handelt in het langetermijnbelang van haar ondertekenaars.


Dit artikel is gepubliceerd op

Misschien vindt u dit ook interessant:

Samenvoeging Zwitser­leven Beleggings­fondsen en Zwitser­leven Institutionele Beleggings­fondsen

Samenvoeging Zwitser­leven Beleggings­fondsen en Zwitser­leven Institutionele Beleggings­fondsen.

Leestijd 2 minuten

Amerika Aandelenpool wordt Zwitser­leven Amerika Aandelen­fonds

Cardano Asset Management, de beheerder van de Amerika Aandelenpool, heeft bekend gemaakt, dat de voor­waarden van de Amerika Aandelenpool per 1 juli 2025 zullen wijzigen.

Leestijd 2 minuten

Variabel pensioen: de moeite waard?

We krijgen de vraag steeds vaker: Hoe gaat het met jullie variabel pensioen? Daar geven we graag antwoord op: Goed! We zijn trots op de mooie resultaten en fonds­rendementen die we behalen. In dit artikel geven we een klein inzicht in de resultaten van Zwitser­leven Variabel Pensioen.

Leestijd 5 minuten

Verplichte transitiecommunictie

Meer informatie over Verplichte transitiecommunicatie als er niet

Leestijd 2 minuten

Duurzaam beleggen: activiteiten eerste kwartaal 2025

Lees de Kwartaalrapportage Duurzaam Beleggen over het eerste kwartaal 2025 van Cardano Asset Management (de fonds­beheerder van de Zwitser­leven fondsen.

Leestijd 2 minuten

Het laatste Wtp-nieuws

Zwitser­leven biedt collectieve pensioen­regelingen die voldoen aan de nieuwe Wet toekomst pensioenen (Wtp). Hierdoor kunnen werkgevers tijdig overstappen naar de Wtp.

Leestijd 6 minuten