Zwitserleven investeert in groener Nederland.
ImageBeleggen, Duurzaam

Zwitserleven investeert in groener Nederland.

ImageLeestijd 2 minuten

16-08-2019

Zwitserleven heeft onlangs belegd in de groene obligatie van de Nederlandse staat. Dit maakt het voor Zwitserleven mogelijk om geld aan de overheid te lenen met de garantie dat dat geld alleen in duurzame projecten wordt gestopt.

Nederland is het eerste land met een triple-A-rating - de hoogste kredietwaardigheid - dat een groene staatsobligatie heeft uitgegeven. De looptijd van deze obligatie is 20 jaar en is gecertificeerd door het Climate Bonds Initiative.

Minister Hoekstra van Financiën stelt strikte eisen aan de uitgaven die met de groene obligaties worden gefinancierd. Zo voldoen ze aan concrete klimaatcriteria zoals het substantieel bijdragen aan het terugbrengen van CO2-uitstoot. De opbrengst van de onlangs uitgegeven obligatie gaat naar de productie van duurzame energie, isolatie van huurwoningen, spoorinfrastructuur en het bestendig maken van stedelijk en landelijk gebied tegen extreme weersomstandigheden.

Er was enorm veel belangstelling voor deze groene obligatie, zowel in Nederland als vanuit het buitenland. Er is 6 miljard uitgegeven, waar er voor meer dan 20 miljard opgehaald had kunnen worden. De beperking heeft te maken met de strenge eisen die aan groene obligaties worden gesteld. Beleggers moeten ervan op aan kunnen dat hun uitgeleende geld werkelijk aan duurzame investeringen wordt besteed. Deze groene obligatie is voor de Nederlandse staat de eerste in zijn soort en worden naar verwachting vaker aan de markt aangeboden.

Onze vermogensbeheerder ACTIAM heeft voor 49,5 miljoen euro belegd in deze obligatie. De obligatie is onder andere gekocht voor ons Zwitserleven Long Duration Fonds. De succesvolle bijdrage aan deze Nederlandse groene obligatie onderstreept de rol van ACTIAM als duurzame belegger. Deze investering brengt de totale activa van ACTIAM onder beheer in groene, sociale en duurzame obligaties op 1,5 miljard euro.


Dit artikel is gepubliceerd op 16 augustus 2019

Misschien vindt u dit ook interessant:

Duurzaam beleggen: activiteiten vierde kwartaal 2022

Elk kwartaal brengt ACTIAM verslag uit over de manier waarop zij haar duurzame beleggingsbeleid uitvoert. Dit kwartaalrapport staat in het teken van het spanningsveld tussen praten over klimaatverandering en daadwerkelijke actie.

Leestijd 2 minuten

ACTIAM kritisch in het nieuws.

Onlangs was ACTIAM in het nieuws over beleggingen in fossiele bedrijven. Een branchebreed journalistiek onderzoek stelde zich kritisch op over het beleid van ACTIAM en andere marktpartijen. Wij begrijpen dat dit artikel zorgen kan hebben opgeroepen.

Leestijd 4 minuten

Meer biodiversiteit in Zwitserleven-bossen.

Met het geld dat beschikbaar is gekomen door de vervallen heel kleine pensioenen heeft Zwitserleven een eigen bos aangeplant. Inmiddels is er al een flinke toename van de biodiversteit waargenomen.

Leestijd 2 minuten

Verbeterde lifecycles.

De pensioenpremie beleggen we volgens ons duurzame beleggingsbeleid. We dragen zo bij aan een mooiere wereld en streven naar een zo goed mogelijk pensioen voor deelnemers, tegen een verantwoord risico. In november 2022 passen we de lifecycles in onze beleggingsvormen HorizonBeleggen en ProfielBeleggen aan. U leest hier waarom we dit doen en wat het voor deelnemers betekent.

Leestijd 6 minuten

Nieuwe manier bepalen beleggerprofiel in MijnZwitserleven.

Een beleggerprofiel geeft een deelnemer inzicht in het beleggingsrisico dat hij kan en wil nemen. We vinden het belangrijk om deelnemers goed te begeleiden in hun keuze voor het best passende profiel. Daarom hebben we de manier waarop het beleggerprofiel wordt bepaald verder ontwikkeld.

Leestijd 3 minuten

Zwitserleven lanceert nieuwe merkcampagne ‘Met Gevoel voor de toekomst’

In de nieuwe landelijke merkcampagne ‘Met Gevoel voor de toekomst’ staat duurzaamheid en samenwerken centraal. De nieuwe generatie werknemers vindt duurzaamheid minstens zo belangrijk als een goed rendement.

Leestijd 2 minuten