Sorry, er gaat iets mis. Probeer de website op een ander apparaat te bezoeken. Meer informatie

Wijziging op- en afslagen per 1 september 2020

Wijziging op- en afslagen per 1 september 2020.

ImageLeestijd 2 minuten

Met ingang van 1 september 2020 wijzigen in het kader van de jaarlijkse actualisatie de op- en afslagen van een groot aantal van de subfondsen die deel uit maken van Zwitserleven Beleggingsfondsen en Zwitserleven Institutionele Beleggingsfondsen.

Meer informatie hierover staat in de toelichting en de addenda Zwitserleven Beleggingsfondsen en Zwitserleven Institutionele Beleggingsfondsen.

Wat zijn op- en afslagen?

Aan de koop en verkoop van participaties van een fonds zijn kosten verbonden. ACTIAM brengt deze kosten in rekening in de vorm van zogenaamde 'op- en afslagen'. Deze op- of afslag komt ten goede aan het fonds, zodat de aan- en verkoopkosten worden afgedekt. Dat betekent dat de koers iets hoger of lager wordt.

Eén keer per jaar stelt ACTIAM voor ieder fonds de percentages voor de op- en afslagen vast op basis van de werkelijk gemaakte kosten. Of er op een dag een op- of afslag geldt, hangt af van het aantal participaties dat op een dag wordt verkocht of gekocht. Wordt er op één dag meer gekocht? Dan geldt een opslag op de koers voor zowel de kopers als de verkopers. Wordt er op één dag meer verkocht? Dan geldt een afslag. Meer informatie vindt u in de toelichting en op onze pagina over kosten voor beleggen.

 


Dit artikel is gepubliceerd op

Misschien vindt u dit ook interessant:

Vrij­Beleggen uitgebreid met nieuwe fondsen

Het beleggingsaanbod van Vrij­Beleggen wordt binnen enkele weken uitgebreid met 4 nieuwe passieve aandelen­fondsen.

Leestijd 2 minuten

Wijziging richtlijnen Zwitser­leven Duration Fondsen per 14 april 2026

De beheerder van de Zwitser­leven fondsen, Cardano Asset Management N.V., heeft bekendgemaakt de richtlijnen van de Zwitser­leven Duration fondsen te wijzigen per 14 April 2026.

Leestijd 2 minuten

Introductie nieuwe beleggings­vormen RZL

Introductie nieuwe beleggings­vormen RZL: wij hebben nieuwe beleggings­vormen geïntroduceerd met nieuwe Lifecycles.

Leestijd 2 minuten

Wijziging voor­waarden Zwitser­leven Government Bonds 10+ Fonds per 14 april 2026

De beheerder van Zwitser­leven fondsen, Cardano Asset Management N.V., heeft bekend gemaakt de voor­waarden per 14 april 2026 te zullen wijzigen van Zwitser­leven Government Bonds 10+ Fonds.

Leestijd 2 minuten