Zwitserleven neemt 2e pijler pensioenportefeuille over van Onderlinge ’s-Gravenhage.
ImageAbout Zwitserleven

Zwitserleven neemt 2e pijler pensioenportefeuille over van Onderlinge ’s-Gravenhage.

ImageReadtime 2 minutes

Zwitserleven heeft met Onderlinge ’s-Gravenhage overeenstemming bereikt over de overname van de 2e pijler pensioenportefeuille van Onderlinge ’s-Gravenhage. Deze stap past in de strategie van Zwitserleven om de leidende pensioenverzekeraar van Nederland te worden. In totaal betreft het circa 11.300 polissen en een belegd pensioenvermogen van ongeveer EUR 307 miljoen.

De 2e pijler pensioenportefeuille van Onderlinge ’s-Gravenhage bestaat uit verschillende gegarandeerde pensioenproducten, inclusief de gesloten verzekerde pensioenregeling voor medewerkers van Onderlinge 's-Gravenhage en Levensverzekeringsmaatschappij De Hoop.

Gedegen en flexibele partner

Jan de Pooter, CEO van Athora Netherlands: “Deze transactie laat zien dat Zwitserleven een gedegen en flexibele partner is voor pensioenuitvoerders die een oplossing zoeken voor de veranderingen in het Nederlandse pensioenstelsel die op hen afkomen. De overname van deze pensioenportefeuille past in onze strategie om als een leidende pensioenverzekeraar verder te groeien en een duurzaam pensioen te bieden aan onze klanten. We heten de nieuwe groep klanten van Onderlinge ’s-Gravenhage van harte welkom bij Zwitserleven.”

Duurzame uitvoering van pensioenen geborgd

Seada van den Herik, algemeen directeur van Onderlinge ’s-Gravenhage : “Deze stap past in de strategie van Onderlinge ’s-Gravenhage om zich te focussen op de uitbouw van haar producten in het 3e pijler pensioen en op de verdere ontwikkeling van financiële producten en diensten op het gebied van wonen, werken en welzijn voor particulieren in de tweede levensfase. Bij de keuze van een nieuwe pensioenuitvoerder hebben we het belang van onze leden zorgvuldig gewogen. Wij zijn ervan overtuigd dat bij Zwitserleven de duurzame uitvoering van de 2e pijlerpensioenverzekeringen van onze leden geborgd is.”

De overdracht vindt plaats onder voorbehoud van instemming door De Nederlandsche Bank. De transactie zal naar verwachting medio 2023 worden afgerond.


This article is published on 02 February 2023

Misschien vindt u dit ook interessant:

The state pension increase is an unintended bonus for employers – or is it?

From 1 January 2023 the state pension will be raised by over 10%. In a number of cases, depending on regular salary increases and the distribution of salary levels among participants, this will lead to a reduction in pensionable earnings for the coming year – and, consequently, to lower pension accrual and lower absolute pension contributions. Is this an unintended bonus for employers or does it present opportunities? A column by Berry van Sonsbeek

Readtime 3 minutes

Key issues in the further development of life cycles: sustainability and illiquid investments.

Investments play an increasingly important role in the selection of a pension provider for DC schemes. Price is no longer the main decisive factor – employers have also become more critical of life cycle quality and sustainable investing, for example. Zwitserleven modified its life cycles in November to increase both expected pension proceeds and the sustainable impact of the life cycles. How? Sales director Ria Blok-Leenheer and product manager Catelijne Reissenweber are happy to explain.

Readtime 5 minutes

Meer biodiversiteit in Zwitserleven-bossen.

Met het geld dat beschikbaar is gekomen door de vervallen heel kleine pensioenen heeft Zwitserleven een eigen bos aangeplant. Inmiddels is er al een flinke toename van de biodiversteit waargenomen.

Readtime 2 minutes

Zwitserleven named ‘Best Performing Network Partner’ by the Swiss Life Network.

Zwitserleven was recently named ‘Best Performing Network Partner’ at the Swiss Life Network’s annual conference in Cannes. Zwitserleven is the exclusive partner in the Netherlands of the Swiss Life Network, a global alliance founded in 1962 bringing together 90 leading local insurance companies from more than 80 countries. The network enables multinational pooling serving large clients with international operations.

Readtime 3 minutes