Zwitserleven verzekerden best op de hoogte van pensioenregeling

Eind augustus presenteerde Marktonderzoeksbureau Montae Pensioen en GfK Panel Services de resultaten van hun onderzoek “Pensioen in Nederland: kennis, verwachtingen en vertrouwen”.

Wat opvalt, is dat 53% van de respondenten niet weet wat voor soort pensioenregeling zij hebben. Deelnemers bij een verzekeraar zijn beter geïnformeerd. Van deze groep kent "slechts" 33% zijn eigen pensioenregeling niet. Bij veel pensioenfondsen is dit percentage zelfs boven de 60%.

90% weet welke pensioenregeling men heeft
Van de respondenten die pensioen opbouwen bij een verzekeraar zijn deelnemers bij Zwitserleven het best op de hoogte van hun pensioenregeling. Slechts 10% geeft aan dat zij niet weten wat voor soort pensioenregeling zij hebben. In het rapport staat dat deelnemers bij Avéro Achmea het slechtst op de hoogte zijn: 66% is niet op de hoogte van de eigen pensioenregeling. De uitkomsten voor overige verzekeraars zijn: ASR 46%, Centraal Beheer 39% en Delta Lloyd 29%.

U kunt ook het complete onderzoeksrapport nalezen.