Verlaging gegarandeerde pensioenuitkeringen speelt niet bij Zwitserleven
De afgelopen maanden is de dekkingsgraad van pensioenfondsen regelmatig in het nieuws. In de media wordt hier veel aandacht aan besteed. Ruim 100 pensioenfondsen dreigen per 1 april 2013 te moeten gaan korten, aldus de media. Korting op pensioenuitkeringen is bij Zwitserleven niet aan de orde! De situatie bij Zwitserleven is een wezenlijk andere dan die bij pensioenfondsen. Zwitserleven is geen pensioenfonds, maar een pensioenverzekeraar.
Voor pensioenfondsen gelden andere eisen voor de financiële huishouding. Wat u in de media hoort met betrekking tot pensioenfondsen betreft de situatie van te lage dekkingsgraad. Pensioenfondsen moeten op korte termijn in staat zijn voldoende geld in kas te hebben om 105% van alle uitkeringsverplichtingen te voldoen. Met uitkeringsverplichting wordt bedoeld het geld dat nodig is om alle pensioenen opgebouwd door deelnemers en oud-deelnemers aan de pensioenregeling direct te kunnen betalen. Pensioenfondsen hebben nu last van lage rentestand en tegenvallende beleggingsresultaten. Daarenboven hebben bepaalde pensioenfondsen te maken met een hoge gemiddelde leeftijd of afnemende premie-inkomsten.
Voor verzekeraars geldt niet een dekkingsgraad maar eisen ten aanzien van solvabiliteitspercentages. De voorziening is bij een verzekeraar aanzienlijk hoger dan voor pensioenfondsen geldt. Verzekeraars hebben ook last van de lage rentestand, maar uw pensioen kan hierdoor niet door Zwitserleven gekort worden. Ook niet door slechte beleggingsresultaten of ontwikkeling van de gemiddelde leeftijd of premie-inkomsten.
Over de uitvoering van pensioenregelingen zijn afspraken vastgelegd in een uitvoeringsovereenkomst. In deze uitvoeringsovereenkomst staat dat tegen betaling van premie de pensioenen verzekerd worden. Deze pensioenen worden door Zwitserleven gegarandeerd en kunnen niet door Zwitserleven worden verlaagd. En zelfs als een verzekeraar een slechte solvabiliteit krijgt, dan bestaan er allerlei vangnetten die uw pensioenregeling beschermen. Dit is dus een geheel ander beeld dan bij pensioenfondsen.
