Shoppen weer toegestaan voor nabestaanden

Deelnemers of nabestaanden in de pensioenregeling kunnen op een bepaald moment kapitaal ter beschikking krijgen om pensioen aan te kopen. Onder de Pensioen- en spaarfondsenwet (PSW) was het zo dat zij met dit kapitaal konden gaan ‘shoppen’ om de hoogst mogelijke periodieke uitkering te verwerven. 

Sinds de invoering van de Pensioenwet is het ‘shoppen’ een wettelijk recht van de deelnemer geworden. Dat betekent dat de nabestaande niet mag shoppen. Iets wat nooit beoogd is door de wetgever. Minister Donner heeft aangegeven dit te zullen herstellen en heeft een herstelbepaling opgenomen in het wetsvoorstel wijzigingswet sociale wetgeving.

Op 21 april 2009 heeft de Tweede Kamer ingestemd met het wetsvoorstel om ‘shoppen’ voor nabestaanden weer mogelijk te maken. Dit houdt in dat nabestaanden, zodra de Eerste Kamer ook instemt met dit wetsvoorstel, met het vrijvallende pensioenkapitaal wederom zelf kunnen kiezen naar welke  pensioenuitvoerder ze gaan om een zo hoog mogelijk nabestaandenpensioen aan te kopen.

Direct contact

020 - 347 84 78

Of stel een vraag